Nacházíte se zde: Úvod > Kontakt > Krátce z historie firmy STK Ostrava s.r.o.

Krátce z historie společnosti STK Ostrava s.r.o.

Naše společnost byla založena dne 2.10.1995. Po nutných úpravách pronajatých prostor v Hlučíně (ACA) u čerpací stanice SHELL jsme dne 14.2.1996 otevřeli první stanici technické kontroly naší společnosti. Brzy jsme si vybudovali dobré jméno a naše služby se staly vyhledávanými širokou motoristickou veřejností z celého Hlučínska, velké části opavského okresu a části Ostravy.

Stanice technické kontroly v Ostravě-Třebovicích

STK Hrabová

STK Ostrava-Třebovice

Po čtyřech letech úspěšné činnosti jsme se rozhodli nabídnout naše služby širšímu okruhu zákazníků. V Ostravě-Třebovicích u hypermarketu TESCO jsme 1.4.2000 začli provozovat nově vybudovanou linku STK. V té době jsme podnikli další významný krok. Úspěšně jsme se zůčastnili výběrového řízení vypsaného MDS ČR a získali tak spolu s několika málo STK v České Republice statut „Pověřené zkušební stanice”.

Díky tomuto pověření můžeme provádět také technické kontroly vozidel dovezených ze zhraničí před schválením do provozu v ČR, technické kontroly staveb a přestaveb vozidel. V březnu roku 2002 jsme byli osloveni pražskou společnosti CEBIA a jako jediní v moravskoslezském kraji začali nabízet služby spojené s prověřováním původnosti ideitifikačních znaků vozidel systémem VINTEST.

Nová stanice technické kontroly v Hrabové

STK Hrabová

STK Hrabová

Z důvodu překročené kapacity obou provozoven a vzrůstající době čekání zákazníků na naše služby jsme přikročili k vybudování další nové, moderní linky STK v Ostravě - Hrabové (u hypermarketu MAKRO) a 22.4.2003 jsme tuto linku STK uvedli do provozu.

Ihned po otevření jsme získali široký okruh zákazníků a zájem o naše služby nadále stoupá. Po sedmi letech provozu jsme tuto linku zásadně zrekonstruovali.

Vybudovali jsme druhý kontrolní pruh, druhé stanoviště pro měření emisí ve výfukových plynech vozidel a rozšířili tak tímto krokem kapacitu technických kontrol vozidel o 100%. Tento krok znamená zásadní přínos pro naše zákazníky, protože se výrazně zkrátila čekací doba na provedení služby.

Naše společnost STK - Ostrava s.r.o. je díky svým zkušenostem a úrovní práce jedním ze zakládajících členů sdružení „Profesní komory STK”, která má nezastupitelné místo při projednávání problematiky a tvorby legislativy v oblasti státního dohledu nad technickým stavem silničních vozidel.

Na všech našich provozovnách jsme zavedli poskytování i dalších služeb, které naši zákazníci jistě ocení - soudně-znalecké oceňování vozidel, pojišťování vozidel, zastoupení majitele vozidla při jednání na dopravním úřadě v souvislosti s registrem silničních vozidel, poradenství v oblasti technického stavu vozidel. Naši zákazníci mají také možnost elektronické objednávky na provedení služby a jistě velmi přínosný je i Hlídač termínu STK.

Jsme držiteli Certifikátu systému řízení jakosti ČSN EN ISO 9001:2001.

Ročně zkontrolujeme na našich linkách STK cca 50 000 silničních vozidel. Našim zákazníkům můžeme garantovat, že i přes toto jistě nemalé číslo vždy dostojíme mottu společnosti:

Bez nutných předběžných objednávek, v příjemném prostředí, rychle a bez čekání…

Jiří Beinhauer 
majitel společnosti  STK – Ostrava s.r.o.


Hlídač termínu

Už nikdy nezapomenete na blížící se termín technické prohlídky. Vyzkoušejte našeho hlídače termínů

Provozovny

STK Hrabová (u Makra)
Krmelínská 827/13
Ostrava-Hrabová
Přejít na provozovnu
STK Třebovice (u Tesca)
Servisní 1
Ostrava-Třebovice
Přejít na provozovnu
STK Hlučín (u ČS SHELL)
Markvartovická 7
Hlučín
Přejít na provozovnu

Popis
Fotografie z provozu STK


©2011 STK Ostrava s.r.o. | Mapa webu
Servisní 1, Ostrava – Třebovice, PSČ 722 00 | email: info@stk-ostrava.cz
IČ 64088341 | DIČ CZ64088341
Společnost zapsaná u rejstříkového soudu v Ostravě pod spisovou značkou C 13818
Plaváček webdesign

PopisV provozovně v Ostravě-Třebovicích si můžete vyzkoušet elektrokola od firmy Topkolo.cz.